FAQ

Czy każdy może założyć spółkę w Singapurze?

Tak! Utworzenie spółki w Singapurze nie tylko jest możliwe dla każdego, ale też cały proces trwa bardzo krótko. Cała procedura zajmuje dwa dni i nie trzeba pojawiać się tam osobiście.

Czy muszę pojechać do Singapuru, żeby założyć tam spółkę?

Nie, nie musisz udawać się do Singapuru, całą procedurę można przeprowadzić na odległość, a formalności zajmują tylko dwa dni. Całą dokumentacji wyślemy Ci w mailu, a po podpisaniu odeślesz nam ją w ten sam sposób.

O czym muszę pamiętać, jeśli chce założyć spółkę w Singapurze?

Trzeba przygotować takie rzeczy, jak nazwa firmy i profil jej działalności. Poza tym potrzebne są: kopie paszportów dyrektora firmy i udziałowców, adres (tzw. proof off address, czyli adres potwierdzony np. rachunkiem na dane nazwisko). Jeśli udziałowcem jest spółka potrzebne są: certificate of incorporation oraz statut spółki.

Jeśli nie chcesz lecieć do Singapuru musisz zalegalizować i notaryzować dla nas kopie potrzebnych dokumentów (dam Ci znać jakie).

Czy pomagacie w zakładaniu kont bankowych?

Konto w innym kraju niż w Sinagpurze bardzo ciężko otworzyć. Sugerujemy polecieć do Singapuru i tam założyć konto w OUB lub OCBC – pomagamy w tym zakresie.

Jakie dokumenty musi mieć spółka w Singapurze?

Spółka w Singapurze potrzebuje takich dokumentów jak: share certificates (świadectwo udziałowe), biz file, register of directors and shareholds (rejestr dyrektorów i udziałowców), constitution of company (statut spółki), certifaicate of incorporation (akt zawiązania spółki).

Potrzebuję apostille dokumentów, czy możecie w tym pomóc?

Uzyskanie apostille dla dokumentów z Singapuru nie jest możliwe, bo Singapur nie jest stroną w konwencji Haskiej. Można za to zalegalizować dokumenty poprzez polskiego konsula w Singapurze i w tym jak najbardziej możemy pomóc.

Rejestr online – co mogę z niego uzyskać?

W rejestrze online zapisywane są informacje na temat zarządu spółki – obecnego, jak i dawnego.

Jak wyglądają kwestie podatkowe?

Singapur ma bardzo korzystne przepisy podatkowe.

W przypadku dochodów uzyskanych w Singapurze można zostać zwolnionym z podatków. Jeśli w pierwszych trzech latach działalności zyski firmy nie przekraczają 100 000 dolarów singapurskich, to jest się zwolnionym, z podatku. Po trzech latach dochody do 300 000 dolarów singapurskich opodatkowane są w 8,5%, a kwoty powyżej w 17%.

Jak wygląda kwestia prowadzenia księgowości w Singapurze?

Spółki działające w Singapurze muszą składać sprawozdania finansowe, ale tylko spółka w Singapurze, która uzyskała dochód ponad 5 milionów dolarów singapurskich musi przeprowadzać audyt.  Można prowadzić księgowość w formie uproszczonej, wtedy wystarczy prowadzić księgowość w formie tzw. cashbook – dostarczamy wzór i podpowiadamy, jak należy prowadzić księgowość.

Czy ta strona jest pomocna?

SłabyPrzeciętnyDobryBardzo dobryDoskonały! (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...