Ciężka podróż…

, , Skomentuj

Samoloty to obecnie najwygodniejsze i zarazem najszybsze środki transportu na świecie, umożliwiające podróże z jednego końca świata na drugi w maksymalnie kilkanaście godzin. Niestety jednak nie wszystkie państwa posiadają linie lotnicze oferujące swoim pasażerom bezpośrednie połączenia z krajami egzotycznymi i położonymi na innych kontynentach.

Dotychczas z tego typu problemami musiały borykać się wszystkie osoby, które swoje życie miały podzielone między Polską a Singapurem. Paradoksalnie bowiem spore ilości Polaków postanowiło otworzyć swoje biznesy w pięknym Mieście Lwa, ciesząc się tutejszym rajem podatkowym. Mieszkając i pracując w Singapurze jednak niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, w których trzeba odwiedzić rodzimy kraj. Działa to także w drugą stronę – wiele osób mieszkając w Polsce, prowadzi swoje biznesy zdalnie na terenie Singapuru, do którego wybiera się co jakiś czas w celu uregulowania spraw urzędowych.

 

Nowoczesne połączenie

Położony w Azji Singapur, jako małe państwo, które dotychczas nie było w stanie cieszyć się bezpośrednimi połączeniami z wieloma państwami na świecie, od niedawna może odetchnąć z ulgą. Najpopularniejszymi liniami lotniczymi, które oferowały przeloty do i z Singapuru była Lufthansa, która z kolei nie oferowała przelotów przez Polskę. Jedyna możliwość dostania się do Kraju Lwa z Polski wymagała nie tylko dużych środków, ale i konieczności przesiadania się, co znacznie przedłużało samą podróż. Na całe szczęście problemy z podrożą nie zniechęcały Polaków pragnących otworzyć swoją firmę w Singapurze, na pewno jednak nie ułatwiały tej decyzji. Od maja tego roku jednak zaszły pewne zmiany, które są w stanie znacznie ułatwić transport pasażerów między dwoma krajami – Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły własną i jak na razie konkurencyjną ofertę rejsów z Polski do Singapuru.

 

Jedyny taki LOT

Od 15 maja tego roku PLL LOT oferują bezpośredni rejs z Polski – z lotniska Chopina w Warszawie do Singapuru, który trwa około dwanaście godzin i oferowany jest przez dreamlinery – najnowocześniejsze samoloty spółki. Rejsu do Singapuru odbywają się przez cały rok,  w każdy wtorek, czwartek i sobotę, a start samolotu przypada na godzinę 23:30. Samolot pokonując niecałe dziesięć tysięcy kilometrów i przed południem polskiego czasu dociera na miejsce. Pierwszy lot linii lotniczych z Polski odbył się 15 maja 2018 i został zainaugurowany przez wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego, będącego jednocześnie wiceministrem infrastruktury i pełnomocnikiem rządu ds Centralnego Portu Komunikacyjnego, a zatem właściwą osobę na właściwym miejscu. Boeing 787-8 Dreamliner na pokład może zabrać 252 pasażerów, co robi kilkakrotnie w ciągu tygodnia, loty powrotne z kolei odbywają się również trzy razy – w poniedziałki, czwartki i soboty. Jak śmiało podkreślają również zagraniczne media: LOT jest pierwszym przewoźnikiem z Europy Środkowo-Wschodniej, który łączy większość największych europejskich miast z Singapurem.

 

Leave a Reply