5 pomysłów na biznes w Singapurze

, , 1 komentarz

Planujesz otworzyć własną firmę w Singapurze? Na pewno z chęcią poznasz pięć sprawdzonych sposobów na biznes w tym kraju!

Założenie własnej firmy w Singapurze jest relatywnie proste, ale przede wszystkim trzeba mieć na nią dobry pomysł! To azjatyckie państwo-miasto rządzi się swoimi prawami i daje sporo możliwości. W którym kierunku pójść? To zależy już od Ciebie! Sprawdź pięć sprawdzonych i ciekawych pomysłów na własny biznes w Singapurze!

 1. Zdrowa żywność

Singapurczycy, podobnie jak mieszkańcy Polski, coraz częściej sięgają po zdrową żywność każdego dnia. Przemysł rolny jest tam marginalny, ale wiele osób znalazło zupełnie nieoczekiwany i ciekawy sposób na oferowanie świeżej, zdrowej żywności. W Singapurze coraz częściej pojawiają się restauracje, które na dachach budynków urządzają niewielkie ogródki warzywne. Ten pomysł sprzedaje się doskonale, co jest świetnym przykładem na to, że singapurczycy podążają za zdrowymi trendami. Warto także rozważyć otworzenie restauracji serwującej zdrowe jedzenie. Singapurczycy zazwyczaj jadają na mieście i sami nie gotują.

 1. Siłownia/trener personalny

Bycie wysportowanym jest trendy także w Singapurze! Warto wiedzieć o tym, że mieszkańcy Azji mają zupełnie inne podejście do zdrowia i urody, a w wielu krajach wręcz tradycją jest aktywność fizyczna lub rytuały pielęgnacyjne. Znalezienie osób zainteresowanych usługami trenera personalnego lub pozyskanie nowych klientów siłowni nie stanowi żadnego problemu w Singapurze.

 1. Marketing i reklama online

Pod pojęciem marketingu i reklamy online może kryć się naprawdę wiele możliwości. Copywriting, projektowanie stron internetowych, grafika komputerowa, specjalista SEO czy ekspert social mediów – wszystkie te zawody mają duże wzięcie w Singapurze. Działa tam ponad 3000 zagranicznych przedsiębiorstw, więc usługi tego typu mogą być kierowane także do innych obcokrajowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie biznesu w Singapurze.

 1. Pralnia

Korzystanie z usług pralni jest w Singapurze bardzo popularne. Samodzielne robienie prania jest dla większości osób po prostu stratą czasu. Do tego dochodzi problem z suszeniem prania w domu – w Singapurze pada przez cały rok, a tropikalny i wilgotny klimat nie sprzyja suszeniu prania na sznurkach. Aby oszczędzić sobie kłopotów singapurczycy wolą, aby ktoś inny zająć się ich praniem.

 1. Wirtualny asystent

Kim jest wirtualny asystent? To osoba, która zdalnie pomaga swojemu zleceniodawcy załatwić różne sprawy, zarówno związane z pracą, jak i życiem prywatnym. Wirtualny asystent to bardzo przyszłościowy zawód, który cieszy się coraz większą popularnością w Singapurze. Wirtualni asystenci zajmować mogą się odpisywaniem na maile, przygotowywaniem dokumentów, czy też znajdowaniem prezentów dla bliskich albo kupowaniem biletów lotniczych na rodzinne wakacje. W Singapurze, gdzie nie brak zabieganych biznesmenów, z łatwością można znaleźć chętnych na skorzystanie z takich usług.

 

One Response

 1. Lion

  12 października 2017 03:31

  Duze pieniadze tam sa i duze mozliwosci. Co do silowni to niebylbym taki pewien, jest sporo na swiezym powietrzu ktore sa takze darmowe

  Odpowiedz

Leave a Reply